X

Yayıncı : Emin Yayınları
Fiyat: 85.80   Liste Fiyatı : 130.00
% 34 İndirim
Bu üründen 225 adet satılmıştır. 
Stokta var   Aynı Gün Kargo   
Favorilere Ekle
Adet
Etiketler : Arapça Kitaplar
Format : Kitap
Barkod : 9786059464956
Yayın Tarihi : 2020-01-08
Yayın Dili : Türkçe
Orjinal Adı : Modern Arapça'nın Şifreleri 1. YDS Yökdil
Baskı Sayısı : 2.Baskı
Sayfa Sayısı : 758
Kapak : Karton
Kağıt : 2.Hamur
Boyut : 165 X 235
Basım Yeri : Bursa
Selamün aleyküm,
Yayınevinizden çıkan Modern Arapça'nın Şifreleri YDS YÖKdil kitabınız benim Arapça yolculuğumda harika bir yoldaş oldu. Benden istenen bütün kaynak kitap tavsiyelerine bu kitabı göstererek cevap verdim. Öncelikle bunun için hem yazarlarına hem size teşekkür ederim. Aynı kitabı üç satır halinde Arapça-İngilizce-Türkçe basmayı düşünür müsünüz? Eminim benim gibi birçok talebenin dil öğreniminde çok katkıları olacaktır.
Selametle kalın
İyi çalışmalar.
Hakkında
Yorumlar
Resimler ve Dosyalar
Elinizdeki çalışma, zengin bir Arapça söz dağarcığına sahip orta veya ileri düzeyde gramer bilgisi edinmiş adaylara hitap etmekte olup, modern Arapça kitaplarda ya da medya metinlerinde sık sık karşımıza çıkan ve okuyuş hızımızı kesen temel bağlaçları, edatları, harf ve zarfları, deyimsel söz öbeklerini, cümle veya paragrafa giriş kalıplarını tanıtmayı amaçlamaktadır.
Alfabetik düzende sıralanan yapı ve kalıpların iyice pekiştirilmesi için kitapta her bir kalıba ait nitelikli 10 örnek cümleye yer verilmiştir. Seçilen cümleler olabildiğince farklı sahalara ait metinlerden derlenmiş olup ayrıca örneklerin gerek kuruluş gerekse de manaları itibariyle zevkle okunabilecek, adayın söz ve deyim dağarcığını zenginleştirecek mahiyette olmasına bilhassa dikkat edilmiştir.
Bunlara ek olarak sayfa içi materyal, dikkati dağıtmayacak tarzdaki bir tasarımla sade fakat estetik bir forma sokulmuştur. Odaklanmayı kolaylaştırmak içinse, ilgili yapı ve kalıplar renkli olarak vurgulanmıştır.
Toplamda 725 madde içeren kitaptan, okur, cümlelerin çevirilerinden hareketle tercüme teknikleri açısından da istifade edebilecektir.
KİTAP TANITIMI İÇİN TIKLAYINIZ.

Okuyucu Yorumları