X

Detaylar

Kategori Eğitim | Dil Eğitimi
Yayıncı Emin Yayınları
Liste Fiyatı 40.00
Format Dil Kartları
Barkod 9786054487882
Yayın Tarihi 2014-07-05
Yayın Dili Türkçe - Arapça
Orjinal Adı
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 72
Kapak Karton
Kağıt Karton
Boyut 60 X 85

Arapça 01.Hayvanlar Âlemi / Resimli Kelime Kartları 72-Kart

Bir kelimenin anlamını sözlükten yararlanarak ya da metindeki bağlamından hareketle tahmin ederek öğrenmeye çalışmak hiç eskimeyen iki klasik öğrenme tekniğidir. Ancak bunlardan ilki bol zaman harcamayı gerektirirken ikincisinde yanlış tahminde bulunma riski her zaman vardır. Bu yüzden bir dile ait söz hazinesini (vokabüler) zenginleştirmek için dil öğretimi alanında çalışan uzmanlar her geçen gün yeni ve etkin bir teknik arayışı ile karşımıza çıkmaktadır. Son yıllarda bu maksatla geliştirilen önemli bir teknik tüm dünyada kabul görmüşe benzemektedir. Bu da, belirli kategorilere ait söz dağarcıklarının, onları güçlü biçimde çağrıştıracak olan resimlerle ilişkilendirilerek flaş kart (hatırlatıcı kart) formatı ile sunumu esasına dayanmaktadır.

İşte, elinizdeki kelime kartları (flaş kartlar), tüm dünyada kabul gören bu tekniğe paralel olarak, Arapçaya ilgi duyan herkese, en temel kelime ve kavramları belirli kategoriler altında ve eğlenceli bir yöntemle sunarak öğretmeyi hedeflemektedir. Bilhassa, küçük yaştaki meraklıların onu bir oyun ve eğlence imkânına getirebilmeleri için kartlarda ayrıca numaralama da yapılmıştır.

Bilimsel olarak, resim ile sözcük arasında yetişkinlere oranla çok daha hızlı ilişki kurdukları ispatlanan çocuklar için zevkli bir meşgale haline gelmesi için resimlerin olabildiğince
Arapça flaş kartlardan birkaç biçimde yararlanılabilir. Şüphesiz en etkin çalışma yöntemi, önce kartın kırmızı kenarlıklı ön yüzündeki hayvanı tanıyıp Arapça karşılığını söylemeye çalışmak, şayet bu kelime bilinmiyor veya hatırlanamıyorsa o zaman kartın arkası çevrilerek ilgili kelimeyi görmek şeklindedir.

Bu arada, () harfi ile kelimelerin cemisine yani çoğullarına da işaret edilmiştir.
Sevimli imaj ve karakterlerle

Emeği Geçenler

Yazar   : Hüseyin Günday;Şener Şahin

Etiketler

Yeniler

Satış

% 34
indirim
26.40
Liste Fiyatı : 40.00
Kazancınız : 13.60
Miktar :  
Adet
Stokta var

Aynı Gün Kargo   
Stok miktar : 419
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %34 indirim