İçeriğe Gözat

Detaylar

Kategori Eğitim | Dil Eğitimi
Yayıncı Emin Yayınları
Liste Fiyatı 525.00
Format Kitap
Barkod 9786258077445
Yayın Tarihi 2022-12-29
Yayın Dili Türkçe
Orjinal Adı el-Mürşid- (3. cilt Takım) (Anadili Arapça Olmayanlar İçin Sarf-Nahiv Dersleri)
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 614
Kapak Karton
Kağıt 1.Hamur
Boyut 195 X 275

el Mürşid (3. cilt Takım) (Anadili Arapça Olmayanlar İçin Sarf-Nahiv Dersleri)

Teknolojinin baş döndürücü bir ilerleme kaydettiği günümüz dünyası, dil öğretim yöntemlerinde de yeni gelişmelere sahne olmuştur. Modern dünyada yabancı dil öğreniminde metin okuma ve anlama ihtiyacının yanında konuşma becerisinin de lüzumu, beraberinde öğretim anlayışlarında da değişimi getirmiştir. Bu bakımdan günümüzde kaleme alınan bir Arapça gramer kitabının başarı ve etkinliği her şeyden önce onun muhtevası, metodu ve bilhassa hedef kitleye uygunluğu gibi kriterlerle ölçülmektedir. Üç ciltten oluşan elinizdeki el-Mürşid isimli Arapça gramer kitabımız, bahsi geçen hususlar dikkate alınarak hazırlanmıştır.
İlahiyat fakültelerinde, özellikle Arapça hazırlık sınıflarında, son yıllarda ders çeşitliliğinin artması, nahiv ve sarf konularının takip ve senkronizasyonunu zorlaştırmaktadır. el-Mürşid, nahiv ve sarf derslerini tek müfredat halinde verecek şekilde hazırlanmıştır. Yabancı bir dilde gramer konularının öğrenim sürecinde en önemli hususlardan biri olarak karşımıza çıkan “konuların tertibi” meselesine kitabımızda özellikle ihtimam gösterilmiş, sarf ve nahiv konuları birbirini destekleyecek ve tamamlayacak şekilde tasarlanmıştır.

Gramer konuları Arapçaya yeni başlayan birisinin bilmesi gerektiği miktarla sınırlandırılmış, gereksiz görülen ayrıntılara yer verilmemiştir. Bu anlayışa uygun olarak kaideler “tarif-temsîl-tedrîb” usulü ile basit ve anlaşılır bir dil kullanılarak anlatılmıştır. Her dersin sonunda ‘Mülahaza’ başlığı altında ders ile ilgili önemli notlar sunulmuş, ‘Fâide’ başlığı altında ise ders ile ilgili ekstra bir bilgi olarak, ‘bilinse iyi olur’ diyebileceğimiz bilgilere yer verilmiştir. Konular pek çok alıştırmayla desteklenmiş; böylece öğrencinin konuyu iyice hazmetmesi hedeflenmiştir.

Bu kitabın hedef kitlesini öncelikle İlahiyat Fakültesi ve İmam Hatip Lisesi öğrencileri oluşturmaktadır. Ayrıca Kur’an dili Arapçaya ilgi duyan ve onu hakkıyla öğrenmek isteyen herkes için bu eserin yararlı olacağını ümit etmekteyiz.

Emeği Geçenler

Yazar   : Dr. Seyfettin Haruni
Yazar   : Mohamad Abdulrahman Abo Hamo

Satış

% 33
indirim
351.75
Liste Fiyatı : 525.00
Kazancınız : 173.25
Miktar :  
Adet
Stokta var

Aynı Gün Kargo   
Stok miktar : 16
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %33 indirim