X

Detaylar

Kategori Eğitim | Dil Eğitimi
Yayıncı Emin Yayınları
Liste Fiyatı 240.00
Format Kitap
Barkod 9786054487998
Yayın Tarihi 2020-02-26
Yayın Dili Türkçe
Orjinal Adı
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 516
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 165 X 235
Basım Yeri Bursa

Yds Yökdil Arapça Soru Bankası Harf-i Cerli Fiiller

Elinizdeki soru bankası, Arap dilinin en çetrefilli alanlarından biri olan harf-i cerler konusunda özel olarak hazırlanmış ilk test kitabıdır. Muhtevasındaki toplam 150 testin her biri, sıkıcı olmaması amacıyla standart şekilde 25 sorudan oluşturulmuş; ayrıca 150 adet testin cevap anahtarları ile, testlerdeki cümlelerde geçen sözcük hazinesine dair nispeten kapsamlı bir sözlükçe kitabın arkasına eklenmiştir.
Sorularda yer alan cümle materyalleri, nitelikli Arapça dini metinlerden ve edebi ürünlerden özenle seçilmek suretiyle; ayrıca günümüz Arap medyasının zengin arşivinde yoğun ve dikkatli bir tarama neticesinde elde edilmiştir.
Bu sayede kitap, adaya, YDS türündeki Arapça test sınavlarında en çok karşılaşabileceği harf-i cerli fiilleri iyice kavrayıp pekiştirme imkânı sunmakta, Arap dilinin bu en netâmeli konusunda meleke kazandırmayı hedeflemektedir.
Bu arada kitap, adayın harf-i cer konusundaki birikimini sadece mazi, muzari ve emir fiillerin kullanımındaki tecrübe açısından test etmemekte; ilave olarak ism-i fail, ism-i mefûl ve mastar gibi türemiş isimlerin (fiilimsilerin), beraberinde kullanıldıkları harf-i cerlere de sık sık atıflar yapılmaktadır.
Kuşkusuz, elinizdeki kitabın, daha önce yine yazarlar tarafından telif edilmiş olan Arapça'da Harf-i Cerli Fiiller adlı çalışma ile koordineli şekilde götürülmesi, bu dili sevenlerin emeklerini çok daha verimli hâle getirecek; adayın testlerdeki başarısını ikiye katlayacaktır

Emeği Geçenler

Yazar   : Hüseyin Günday;Şener Şahin;Fadime Kavak

Satış

% 34
indirim
158.40
Liste Fiyatı : 240.00
Kazancınız : 81.60
Miktar :  
Adet
Stokta var

Aynı Gün Kargo   
Stok miktar : 952
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %34 indirim