Format Kitap
Barkod 9789756324264
Yayın Tarihi 2018-04-02
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 3.Baskı
Sayfa Sayısı 608
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 150 X 215

Emeği Geçenler :
Yazar   : Hayati Hökelekli

Gençlerin yaşadıkları sorunlar yalnızca gelişmiş ülkelere mahsus bir durum olmayıp, çeşitli kültürlerde ve zamanlarda az çok benzerlerine rastlanan, neredeyse evrensel bir olgudur. Bununla birlikte bu sorunların gerek derinliği gerekse yaygınlığı, son yüzyılda çok ileri boyutlara ulaşmış gözükmektedir. İlk olarak Erikson tarafından dile getirildiği şekliyle, günümüz gençleri bir kimlik bocalaması ya da bunalımı sürecini yaşamaktadırlar.

Kendini tanıma ve tanımlama, toplumdaki rolünü ve hayattaki amacını belirleme konusunda gençlerin ciddi sıkıntıları ve arayışları gözlenmektedir. Bu sorunun yaygınlığı konusunda uzmanlar hemen hemen görüş birliği içerisinde olmakla birlikte, sonuçlarının değerlendirilmesinde kötümserlerin yanında iyimserler de bulunmaktadır.

Gençlerin yaşadıkları kimlik bunalımının temelinde, hızla değişen ve gelişen toplum şartları içerisinde birbirine zıt rol beklentileri ve çoklu tercihler karşısında kalmaları ile, sosyal yapıların onlara zorla dayattığı yaptırımların varlığından söz edilmektedir.

devamını oku..
Kategori : İslami İlimler
% 25
indirim
26.25
Liste Fiyatı : 35.00
Kazancınız : 8.75
Stokta yok
Favorilere Ekle