Detaylar

Kategori
Yayıncı Emin Yayınları
Liste Fiyatı 100.00
Format Kitap
Barkod 9786054487899
Yayın Tarihi 2014-08-03
Yayın Dili Türkçe
Orjinal Adı Tecvid - Ta'lim ve Tashih-i Huruf
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 198
Kapak Karton
Kağıt Kitap Kağıdı
Boyut 135 X 210

Tecvid - Ta'lim ve Tashih-i Huruf

Tecvid âlimleri "Kendilerine kitap verdiğimiz kimseler onu hakkını gözeterek okurlar. (Bakara 2/121)" ayetinde geçen kıraatın hakkını hüsnü'l edâ ve'l-amelü bi'l muktedâ şeklinde özetlemişlerdir. Ünlü kıraat âlimlerinden İbnü'l-Cezerî "Tecvid kaidelerini öğrenmek Kur'an okuyan herkese farzdır. Kim Kur'an'ı tecvîdsiz okursa günahkâr olur. Çünkü Allah (c.c.) Kur'an'ı tecvîd ile indirmiş ve bize kadar böyle gelmiştir" diyerek konunun önemine dikkat çekmiştir.
Tecvidin teorisi tecvid kitaplarından pratiği ise ehlinden (fem-i muhsin) öğrenilir. İşte ilahiyat fakültelerinde imam-hatip liselerinde ve Kur'an kurslarında okuyan öğrencilerimizin tecvid ile ilgili teorik bilgileri kolayca öğrenebilmeleri için hazırlanmış olan bu kitap alanında yazılmış diğer kitaplarda yer almayan birçok konuyu içermektedir.
Muhtevasının zenginliğine karşın öğretimde pedegojik usullere bağlı kalınarak oldukça muhtasar-müfid bir yöntem takip edilerek hazırlanmış olup konuların örneklendirilmesinde yer yer tablolar da kullanılmıştır. Bu özelliklerinin yanı sıra öğrencilerin kolayca taşıyabilecekleri ebatta olup her zaman için pratik bir başvuru kitabı niteliği taşımaktadır.

Emeği Geçenler

Yazar   : Nurettin Başyiğit

Satış

% 30
indirim
70.00
Liste Fiyatı : 100.00
Kazancınız : 30.00
Miktar :  
Adet
Stokta var

Aynı Gün Kargo   
Stok miktar : 46
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %30 indirim