X

Detaylar

Kategori İslam | Hukuk
Yayıncı Emin Yayınları
Liste Fiyatı 135.00
Format Kitap
Barkod 9786258077490
Yayın Tarihi 2022-12-27
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 271
Kapak Karton
Kağıt Kitap Kağıdı
Boyut 135 X 210

Türk Medeni Kanununda Aile ve Miras (İslâm Hukuku İle Karşılaştırmalı Olarak)

Bu kitapta Türk Medeni Kanunu’nun ikinci kitap kısmından nişanlanma, evlenme, boşanma ve eşler arasındaki mal rejimi ile üçüncü kitap kısmından miras konularına yer verilmiştir.
Bu çerçevede yedi bölümden oluşan çalışmamızın ilk bölümünde Türk Medeni Kanunu’ndan hareketle nişanlanma, ikinci bölümde evlenme, üçüncü bölümde evliliğin genel hükümleri, dördüncü bölümde eşler arasındaki mal rejimi, beşinci bölümde de evliliğin geçersizliği üzerinde durulmuştur.
Her ne kadar insanlar tarafından evliliğin devamlılık arz etmesi umulmakta ise de zaman zaman istenmedik sebepler nedeniyle aile kurumu dağılabilmektedir. Bu sebeple altıncı bölümde evliliğin sona ermesi konusuna yedinci bölümde de miras konularına temas edilmiştir.
Her ne kadar Medeni Hukukla ilgili bölümlere çalışmamızda metin olarak ağırlık verilmiş olsa da dipnotlarda yoğun bir şekilde bahsi geçen konular hakkında İslâm Hukuku’nun yaklaşımına yer verilmiştir. Böylelikle her iki hukuk sisteminin bir şekilde mukayese edilmesine imkân sağlanmıştır.

Emeği Geçenler

Yazar   : Halil İbrahim Acar

Etiketler

Fıkıh - Hukuk

Satış

% 30
indirim
94.50
Liste Fiyatı : 135.00
Kazancınız : 40.50
Miktar :  
Adet
Stokta var

Aynı Gün Kargo   
Stok miktar : 2
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %30 indirim