X

Detaylar

Kategori İslam | Hukuk
Yayıncı Emin Yayınları
Liste Fiyatı 240.00
Format Kitap
Barkod 9786258077247
Yayın Tarihi 2022-11-09
Yayın Dili Türkçe
Orjinal Adı İslâm Hukukunda Yetim Hakları
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 312
Kapak Karton
Kağıt Kitap Kağıdı
Boyut 135 X 210

İslâm Hukukunda Yetim Hakları

Kur’ân-ı Kerîm ve yetim olarak dünyaya gelen İslâm Peygamberi Hz. Muhammed (s.a.v.), yetimin hak ve hukukunun korunması hususunda insanlığın vicdanına seslenerek önleyici, teşvik edici emir ve yasakları beyan etmişlerdir.
İçinde yaşadığımız bu asırda, nüfusun hızla arttığı, süper güç kabul edilen büyük devletlerin bütçelerinin aslan payını silaha yatırdıkları, bu silahları denemek için üçüncü dünya ülkelerinde sürekli iç kargaşa ve savaş alanlarını üretmektedirler.
Savaşlar beraberinde yıkım, ölüm, enkaz ve mağduriyetler meydana getirmekle birlikte, bu savaşlarda en fazla zarar görüp mağdur olanlar ise; hiç şüphesiz geride yetim kalan çocuklardır. Gelişen teknoloji, sanayi beraberinde rahat ve konforlu hayat getirmekle birlikte, gün geçtikçe fabrikalarda meydana gelen iş kazaları, trafik kazaları vb. kazalar sonucunda sayıları azımsanmayacak derecede geride yetimler bırakmaktadır.
Dünyamız, insan faaliyetleri yüzünden gün geçtikçe daha fazla zarar görmesi tüm canlıların yaşamı için ciddi tehditler oluşturmaktadır. Bir tarafatan insan faktörüyle kirletilen dünyamız, diğer taraftan doğal afetlerin meydana geldiği bir alana dönüşmesi neticesinde geride çok sayıda yetimlerin kalmasına sebep olmaktadır. Yeryüzünde günden güne artan yetim sayıları, büyük problemlerle karşılaşmakta, devletler ve insanlık gerekli tedbiri ve önlemi almakta yetersiz kalmaktadır

Emeği Geçenler

Yazar   : Mehmet Naim BOZ

Etiketler

Fıkıh - Hukuk

Satış

% 30
indirim
168.00
Liste Fiyatı : 240.00
Kazancınız : 72.00
Miktar :  
Adet
Stokta var

Aynı Gün Kargo   
Stok miktar : 8
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %30 indirim