Detaylar

Kategori İslam | Kur`ân-ı Kerim
Yayıncı Emin Yayınları
Liste Fiyatı 180.00
Format Kitap
Barkod 9789944404037
Yayın Tarihi 2007-01-01
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 413
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 135 X 210
Basım Yeri Bursa

Kur'an'da Ahlak İlkeleri; Tevrat Zebur ve İncil'le Mukayeseli Bir Çalışma

İslâmî ilimlerin temel kaynağı olan Kur'ân, İslâm ahlâkının da en önemli kaynağı durumundadır. Bu yüzden Kur'ânın ahlâk konusuna bakışını tespit ettiğimizde, İslâmın konuya bakışını da büyük oranda belirlemiş oluruz. Hz. Peygamberin söz ve uygulamaları, Kur'ânın yorumlanması ve hayata geçirilmesinden oluşmaktadır. Nitekim Hz. Âişe, kendisine Hz. Peygamberin ahlâkını soranlara, Siz Kur'ân okumuyor musunuz? Onun ahlâkı Kur'ân idi. cevabını vermiştir. Ahlâk konusuyla ilgili olarak İslâm âlimleri tarafından sonraki dönemlerde yapılan açıklamalar da Kur'ân ve Sünnetin yorumlanmasından ibârettir.
Elinizdeki çalışmanın temel hedefi, Kur'ânda ahlâk konusuna genel olarak nasıl bakıldığını ve belli başlı ahlâk ilkelerinin neler olduğunu tespit etmek ve bu ilkeleri kategorilere ayırarak ahlâk konusuna Kur'ân açısından sistematik bir bakış ortaya koymaktır. Birinci ve İkinci Bölümlerde giriş mâhiyetinde verilen teorik bilgilerden sonra, Üçüncü, Dördüncü, Beşinci ve Altıncı Bölümlerde Kur'ân ahlâkı geniş bir şekilde incelenecektir.
Çalışmadaki ikinci hedefimiz de, Kur'ânda var olan ahlâk ilkelerine, önceki kutsal kitaplarda nasıl bakıldığını tespit etmek ve aradaki benzerlik ve farklılıkları ortaya koymaktır. Bu yapıldığı zaman, Kur'ân ahlâkının vahiy geleneği içerisinde nasıl bir yere oturduğu da ortaya çıkmış olacaktır.

Emeği Geçenler

Yazar   : Celil Kiraz

Satış

% 34
indirim
118.80
Liste Fiyatı : 180.00
Kazancınız : 61.20
Miktar :  
Adet
Stokta var

Aynı Gün Kargo   
Stok miktar : 257
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %34 indirim