X

Detaylar

Kategori İslam | Kur`ân-ı Kerim
Yayıncı Emin Yayınları
Liste Fiyatı 295.00
Format Kitap
Barkod 9786258077889
Yayın Tarihi 2023-07-22
Yayın Dili Türkçe
Orjinal Adı Tefsir İlminde Araştırma Yöntemleri -Tefsir Lisansüstü Öğrencileri İçin Yöntem ve Literatür Bilgisi-
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 455
Kapak Karton
Kağıt Kitap Kağıdı
Boyut 160 X 235

Tefsir İlminde Araştırma Yöntemleri -Tefsir Lisansüstü Öğrencileri İçin Yöntem ve Literatür Bilgisi-

Yöntem ve literatür bilgisi, İslâmî ilimler alanında yapılan araştırmalarda büyük önem arz etmektedir. Uygun yöntemlerin kullanılmadığı, gerekli aşamalardan geçmeyen, çalışmayla ilgili diğer araştırmaları görmeden yazılan eserlerin, çok fazla başarılı olma imkânının bulunmadığı malumdur.
Bu ihtiyacı gidermek amacıyla, ilahiyat fakültelerinde, lisans düzeyinde Araştırma Yöntemleri adında bir ders de bulunmaktadır. Yine bazı lisansüstü programlarında, yüksek lisans ve doktora öğrencilerine yönelik, Uzmanlık Alan Dersi gibi yöntem ve literatür içerikli bazı dersler de mevcuttur. Bu dersler hakkıyla yapıldığı takdirde, araştırmacıların yöntem ve literatürle ilgili ihtiyaçlarını büyük oranda karşılamaktadır.
Biz de özellikle lisansüstü aşamasında tefsir alanında araştırma yapacak öğrencilerimize yardımcı olmak amacıyla, bu çalışmayı yapmaya karar verdik. Çalışmamızda, özelde Tefsir alanıyla ilgili çalışma yapmak isteyen kişilere rehberlik etmek amacıyla, hem yöntem bilgisini, hem de tefsir alanındaki kaynaklar ve yapılan tezlerle ilgili literatür bilgisini içeren bir kitap ortaya koymaya çalıştık.

Emeği Geçenler

Yazar   : Celil Kiraz

Etiketler

Yeniler Tefsir

Satış

% 34
indirim
194.70
Liste Fiyatı : 295.00
Kazancınız : 100.30
Miktar :  
Adet
Stokta var

Aynı Gün Kargo   
Stok miktar : 11
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %34 indirim