Detaylar

Kategori İslam | Kur`ân-ı Kerim
Yayıncı Emin Yayınları
Liste Fiyatı 100.00
Format Kitap
Barkod 9789944404709
Yayın Tarihi 2010-07-30
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 248
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 135 X 210
Basım Yeri Bursa

Kur'an'dan Yansımalar

Yüce Allah Kuranın benzerinin yapılamayacağını; bununla beraber Kuranın, insanoğlunun dünya ve ahiret hayatını ilgilendiren önemli ve ciddi mesajlarla dolu olduğunu ve ondan yararlanılması gerektiğini bildirmektedir. Bunun içindir ki Kuranın ne dediğinin öğrenilmesi ve ayetleri üzerinde düşünülmesi gerekir.
Zira Kuran, sadece geçmiş zamana hitap eden bir kitap değildir. O, geçmişe, günümüze ve geleceğe de hitap eden ilahi bir rehberdir. Esasen her dönem insanının ondan öğreneceği, ilham alacağı pek çok şey vardır. Yüce Allah şöyle buyuruyor:
Bu Kuran, Rabbinin izniyle insanları karanlıklardan aydınlığa, mutlak güç sahibi ve övgüye layık, göklerdeki ve yerdeki her şey kendisine ait olan Allahın yoluna çıkarman için sana indirdiğimiz bir kitaptır. Bir diğer ayette de:
Göklerdeki ve yerdeki her şeyi (bir nimet olarak) sizin hizmetinize verendir. Elbette bunda düşünen bir toplum için deliller vardır. diye buyurulmuştur.
Bu itibarla kişinin dünya ve ahiret hayatını güzel bir şekilde imar edebilmesi için başvuracağı kaynakların başında, benzeri yapılamayan tek kitap olan Kuran-ı Kerim gelmektedir.
İşte bu kitapta Kuran ayetlerinden bazılarının verdiği mesajlar -bir nebze de olsa- dile getirilmeye çalışılmıştır.

Emeği Geçenler

Yazar   : Neşet Bilge

Satış

% 34
indirim
66.00
Liste Fiyatı : 100.00
Kazancınız : 34.00
Miktar :  
Adet
Stokta var

Aynı Gün Kargo   
Stok miktar : 313
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %34 indirim