Detaylar

Kategori Tasavvuf Dizisi
Yayıncı Şifa Yayınevi
Liste Fiyatı 1,000.00
Format Kitap
Barkod 9786056196379
Yayın Tarihi 2012-02-13
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 1600
Kapak Ciltli
Kağıt Şamua
Boyut 170 X 240

Kâmûs-ı Türkî

Lügatlar lisânın hazinesi mesabesindedir. Zira lisan, insanın ifâde-i merâm için bir araya getirdiği kelimelerden ibarettir ifadeleriyle başlar Şemsettin Sâmi, klasikleşen eserine.
Ancak maalesef ki hazinelere bile bazen gereken önem gösterilmemektedir.
Saminin iki yıl gibi kısa bir sürede hazırladığı, Sultan İkinci Abdulhamid Hanın tahta çıkışının 25. senesine ithaf olunarak 1901 yılında ilk defa İkdam gazetesi tarafından basılan eserin yeniden gözden geçirilme vakti çoktan gelip geçmişti bile.
Devri için en geniş çaplı Türkçe kamus olma özelliğini taşıyan bu eser ilginçtir ki hak ettiği saygıyı görmemiş ve yüz yıldan fazla bir zaman geçmesine rağmen yapılan ilk baskıdan fotokopi yöntemiyle çoğaltılarak tekrar tekrar basılmış, hali hazırda piyasada kopyalanmış baskıları bulunan kamus, sağlıksız kopyalama yüzünden silinmeye yüz tutmuş, yazıları yer yer okunamaz hale gelmiştir.
Bu çalışmada mevcut okuma problemini izale etmek ve eseri daha kullanışlı hale getirmek için bütün eseri baştan aşağı yeniden dizerek, okuma kolaylığı sağlayan renklendirmeler yapılmıştır. Buna ek olarak zaman zaman verilen yabancı kelimeler, asıl kaynaklardan kontrol ederek aslına uygun olarak tashih edilmiştir.

Emeği Geçenler

Yazar   : Şemseddin Sami
Editör   : Fazılhak Nergiz, Aziz Ençakar

Satış

1,000.00
Liste Fiyatı : 1,000.00
Kazancınız : 0.00
Stokta yok
Favorilere Ekle
Ürün Tükendi.