Detaylar

Kategori Cep Kitapları
Yayıncı Çelik Yayınevi
Liste Fiyatı 1,900.00
Format Kitap
Barkod 9786059844543
Yayın Tarihi 2020-08-17
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 3.Baskı
Sayfa Sayısı 6548
Kapak Ciltli
Kağıt Şamua
Boyut 115 X 165

İhyâ-u Ulûmi'd-Dîn (Ciltli, 8 Cilt, Küçük Boy)

İmam-ı Gazali, insanlık tarihinde nev'i şahsına münhasır büyük bir İslam mütefekkiridir. En mühim eseri de hiç şüphesiz ki İhya-u Ulumi'd-Din'dir. Çünkü İslam tarihinde, ne şarkta ne de garpta bu mevzuda böyle bir eser yazılmamıştır. Gazâli hazretleri iki yönden yenilenmeye girişmiştir:

a. Felsefeyi tenkid etmek,
b. Kelam ilmini yeni bir tarzda arzetmek.

Hazretin ikinci cephesini İHYA adlı eseri temsil etmektedir. Zira İHYA' müslümanların hayatını derinden etkileyen İslami kaynakların başında gelir. Alimler ve tedkikciler onu çokça övmektedir. Örneğin; hadis hafızı imam Zeyneddin Ebul-Fazl el-Iraki [806 Milad.] İHYA hakkında şunları söyler: O İslâmî kitapların büyüklerindendir.

Gazali'nin muasırı ve İmamı Haremeyn'in talebesi Şeyh Abdul-Gafır El-Farisî: İHYA, Gazali'nin eşsiz eserlerindendir, der. Şeyh Ebu-Muhammed el-Kazerunî: Eğer bütün ilimler yok olsa, hepsi İHYA'dan çıkabilir. der. İmam Nevevî hazretleri İHYA yı çok beğenir ve onu son derece takdir ederdi. Bu ve benzer sözlerin mübalağadan ibaret olduğunu farzetsek bile yine de bunlar en azından halkın bu kitabın tesirinde kaldığına delalet eder. Ayrıca alimlerin onu mütalaa ettiğinin delilidir.

Emeği Geçenler

Hazırlayan   : Ali Fikri Yavuz
Çevirmen   : Mehmed A. Müftüoğlu
Yazar   : İmam-ı Gazali

Etiketler

Takım Eserler

Satış

% 25
indirim
1,425.00
Liste Fiyatı : 1,900.00
Kazancınız : 475.00
Miktar :  
Adet
Stokta var

Aynı Gün Kargo   
Stok miktar : 28
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %25 indirim