X

Detaylar

Kategori İslam | Hukuk
Yayıncı Emin Yayınları
Liste Fiyatı 230.00
Format Kitap
Barkod 9786256563162
Yayın Tarihi 2023-12-01
Yayın Dili Türkçe
Orjinal Adı Mahkeme-i Şer‘iyye ve Mecelle Projesi Özelinde, Rusya Müslümanlarının İslam Hukuku Faaliyetleri (17
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 355
Kapak Karton
Kağıt Kitap Kağıdı
Boyut 135 X 210

Mahkeme-i Şer‘iyye ve Mecelle Projesi Özelinde, Rusya Müslümanlarının İslam Hukuku Faaliyetleri (1788-1918)

Merhum Necip Fazıl, “Öz yurdunda garipsin, öz vatanında parya!” haykırışı ile nice milletlerin sessiz çığlıklarına tercüman olmuştur. Öz yurdunda garip milletlerden birisi de genel olarak “Rusya Müslümanları” olarak adlandırılan bugünkü Rusya Devleti içerisinde yaşayan,farklı adlarla anılsalar da çoğunluğu Türk olan milyonlarca Müslümandır.
Bu eserde, bulundukları coğrafya nedeniyle gözden ırak kalmış, diğer bölgelerdeki Müslümanlardan gerekli desteği görememiş ve Çarlık Rusya’sının bütün engellemelerine rağmen dinî ve kültürel değerlerini korumak ve yaşatmak adına hiçbir zaman mücadeleden geri durmayan, bütün olumsuzluklara rağmen her alanda üstün gayretler ve başarılar ortaya koyan Müslümanların İslam Hukukuna dair 130 yıllık kesiti anlatılmaya çalışıldı.
Bir taraftan büyük bir azim ve kararlılıkla mücadele eden cefakâr insanlara bir nebze olsun vefa borcumuzun ödenmesi, diğer taraftan bugün bile gündeme getirilemeyen, gerçekleşmesi halinde İslam hukukunda yeni bir dönüm noktası olabilecek “Mecelle-i Ahkâm-ı Şer‘iyye” projesinin İslam dünyasında az da olsa konuşulup, tartışılmasını sağlamak adına bu eser sizlerin takdirine sunulmuştur.

Emeği Geçenler

Yazar   : Kibar Karadeniz

Satış

% 34
indirim
151.80
Liste Fiyatı : 230.00
Kazancınız : 78.20
Miktar :  
Adet
Stokta var

Aynı Gün Kargo   
Stok miktar : 10
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %34 indirim