Detaylar

Kategori Arapça Eğitim
Yayıncı Akdem Yayınları
Liste Fiyatı 200.00
Format Kitap
Barkod 9786057753472
Yayın Tarihi 2021-02-15
Yayın Dili Türkçe
Orjinal Adı El-Muhtar
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 300
Kapak Karton
Kağıt Kitap Kağıdı
Boyut 165 X 235
Basım Yeri İstanbul

El-Muhtar

El-Muhtâr Arapça öğrenenlerin okuduğunu anlama becerisini geliştirmeye yönelik hazırlanmış ciddî bir emeğin ve birikimin eseri. Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğretim üyelerinden oluşan bir kadro tarafından hazırlanmış olan kitapta, İslâmî ilimlerin farklı disiplinlerine metinler ve bunlarla ilgili doğrudan veya dolaylı olarak metinleri anlamaya yönelik etkinlikler bulunuyor. Metinler hem klasik Arapçadan hem modern metinlerden seçilmiş ve seviyelendirilmiş. Kitabın son bölümü belagat ilmiyle temel bilgilerin verilmesine ayrılmış. Kitapta takip edilen sarmal eğitim metodu ile temel konuların pekiştirilmesi hedeflenmiş.

Ortak Avrupa Dil Referans Çerçevesi (CEFR) standartlarına göre ileri seviyeye uygundur. Okuma becerisi merkezde olmakla beraber diğer dil becerileriyle de ilişkiler kurulmuştur.

Yer alan konular; tefsir, hadis, fıkıh, ahlâk, tasavvuf, tarih, edebiyat, belagat ve felsefe gibi çok geniş bir yelpazededir. Kitapta metinler düzyazı şeklinde metinler olduğu gibi şiirlere de yer verilmiş, Cahiliye döneminden başlayarak modern döneme kadar Arapçanın her döneminden örneklemeler yapılmıştır. Bu sayede kitabın çalışılmasıyla oldukça zengin bir kelime hazinesine sahip olunabilir. Bu bağlamda kitapta kelime bilgisi ve kalıp ifadelerle ilgili 110, kelime kökleri hakkında 37, okuduğunu anlamayla becerisine dair 480, konuşma becerisiyle ilgili 185, yazma becerisiyle ilgili 110 ve belagatla ilgili 50 soru olduğunu belirtmek yerinde olacaktır. (Toplam soru sayısı: 972)

Kitabı bitiren öğrencilerin farklı konularda ve farklı seviyelerde klasik ve modern metinleri anlayabilmeleri, yine ileri seviye dil kazanım hedeflerinden beklenen dinleme, konuşma ve yazma becerilerini elde etmeleri beklenmektedir.

Satış

% 25
indirim
150.00
Liste Fiyatı : 200.00
Kazancınız : 50.00
Miktar :  
Adet
Stokta var

Aynı Gün Kargo   
Stok miktar : 102
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %25 indirim