Yazar : Veli Aba
Yayıncı : Emin Yayınları
Kategori : Genel Konular
Fiyat: 23.45   Liste Fiyatı : 35.00
% 33 İndirim 
Stokta var   Aynı Gün Kargo   
Favorilere Ekle
Adet
Format : Kitap
Barkod : 9786059955935
Yayın Tarihi : 2016-08-26
Yayın Dili : Türkçe
Orjinal Adı : Renkl Baskı
Baskı Sayısı : 1.Baskı
Sayfa Sayısı : 440
Kapak : Karton
Kağıt : 1.Hamur
Boyut : 165 X 240
Basım Yeri :
Hakkında
Yorumlar
Resimler ve Dosyalar
Ülkemizde uzun zamandan beri KPDS (Kamu Personeli Dil Sınavı) ile Arapça bilgisi test tekniğiyle ölçülmektedir. Son birkaç yıldır ise sınavın formatı çok küçük değişikliklerle yapılmakta olup sınavın adı YDS olarak değiştirilmiştir.
Özellikle İngilizce YDS'de kaynak olarak oldukça geniş bir materyal bulunmasına rağmen aynı durum Arapça için geçerli değildir. Arapça YDS ile ilgili piyasada bulunan kitap ve diğer çalışmalar daha çok testlerden ibarettir.
YDS'de gramere hakim olmak kadar ihtiyaç duyulan diğer bir husus kelime hazinesinin geniş olmasıdır. Fakat gerek Arapça YDS'ye girenlerin sayısındaki azlık nedeniyle gerekse bu alandaki sektörün yetersizliği nedeniyle adayların kelime hazinelerini genişletmeye yönelik modern metin okumaya dayalı kitaplar İngilizceye göre yok denecek kadar azdır. Şunu rahatlıkla söyleyebiliriz ki YDS türü sınavlarda istenilen başarıya ulaşmanın en temel yolu geniş bir kelime hazinesine ve hızlı bir okuma tekniğine sahip olmaktır. Elinizdeki kitabın hem metin çeşitliliği ve kelime zenginliği yönünden hem de YDS'ye yönelik kelime ve cümle kalıplarının seçimi yönünden eksikliği giderebileceğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

Okuyucu Yorumları