Detaylar

Kategori Kpds
Yayıncı İrem Yayıncılık
Liste Fiyatı 20.00
Format Kitap
Barkod 9786054347186
Yayın Tarihi 2012-11-30
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 7.Baskı
Kapak Ciltsiz
Kağıt 2.Hamur
Boyut 195 X 275

Exam Word In The Pocket

ÖNSÖZ
Exam Words in the Pocket cep kitapları serisi olarak planlanan zincirin ilk halkası olan Grammar in the Pocket kitabımızdan sonraki ikinci yayınımız olup İngilizce seviyesi orta düzey ve üzeri olan öğrencilerin KPDS, ÜDS, YDS ve KPSS sınavları ile beraber üniversitelerin PROFICIENCY sınavlarına hazırlanırken kelime alanında ihtiyaç duyabilecekleri, kelime konusunda hemen hemen her ayrıntıya yer veren, öğretici ve açık anlatımıyla kafalarda soru işareti oluşmasına fırsat vermeyen bir başucu kaynağıdır. Serinin bu kitabını Prepositions in the Pocket ve Phrasal Verbs in the Pocket izleyecektir.

Sınavlarda en çok geçen ve sorulan kelimeleri benzer yayınlarda olduğu gibi listeler ya da sadece Türkçe karşılıklarını vererek ezberci bir yöntemle değil, bir bütün halinde Türkçe karşılıkları, eş anlamlıları, zıt anlamlıları, örnek cümleler ve bu cümlelerin çevirileri ile ve kelimelerin isim, sıfat, zarf hallerini de içererek anlatan Exam Words in the Pocket uzun çalışmalar sonrası edinilen bir birikimle hazırlanmış özgün bir İngilizce kelime kaynağıdır. Kitaptaki tüm kelimelerin hepsi cümle içerisinde kullanılmıştır ve bütün örneklerin Türkçe çevirileri de verilmiştir. Bununla amaçlanan şey, öğrencilerin hedef kelimeleri bir bağlam içerisinde görerek bu kelimelerin daha kalıcı olmasını sağlamaktır. Bütünsel olarak kelimelere bakmak öğrenmeyi daha kolay kılacaktır.

Bu kitaptaki kelimeler daha önce yayınladığımız ve içerisinde bol miktarda alıştırmalar da içeren The Real Exam Dictionary isimli kitabımızın belli bölümlerinden alınmıştır. Cep kitabını yayınlamamızın amacı, kelime konusunda problemi olan öğrencilerin sınav öncesinde en azından bu kitaptaki, KPDS, ÜDS, YDS, KPSS ve PROFICIENCY sınavlarında test edilen ve sıklıkla geçen kelimeleri öğrenmesidir. Mevcut kelimeler tüm sınavlar taranarak ve kelimelerin kullanılma sıklığı oranı dikkate alınarak seçilmiştir.
Sadece bu kitabın hazırlanması sürecinde değil, sürekli yardımlarını ve desteklerini bizlerden esirgemeyen saygıdeğer İlhami ÖZKAYAya ve Ahmet TAŞPINARa ne kadar teşekkür etsek azdır. Ayrıca, bizleri daima destekleyen ve yüreklendiren ODTÜ İngilizce Öğretmenliği Bölümü hocalarımızdan Yrd. Doç. Dr. Dürrin Alpakın Martinez-CARO ve Öğretim Görevlisi Feyza DOYRAN ve kitabın düzeltme okumalarında bizlerden yardımını esirgemeyen Duygu BAYRAM ve Ayten GÜNDÖNER sizlere de sonsuz teşekkürler.

Emeği Geçenler

Yazar   : Suat Gürcan
Yazar   : Rıdvan Gürbüz
Yazar   : Rıdvan Gürbüz;Suat Gürcan

Satış

20.00
Liste Fiyatı : 20.00
Kazancınız : 0.00
Stokta yok
Favorilere Ekle
Ürün Tükendi.