X

Detaylar

Kategori Eğitim | Dil Eğitimi
Yayıncı Emin Yayınları
Liste Fiyatı 225.00
Format Kitap
Barkod 9789944404426
Yayın Tarihi 2014-08-05
Yayın Dili Türkçe
Orjinal Adı Arapça'da Bağlaçlar YDS-YÖKDİL Çözümlü Alıştırmalar; Örnek Tercümeli Metinlerle Destekli
Baskı Sayısı 4.Baskı
Sayfa Sayısı 396
Kapak Karton
Kağıt Kitap Kağıdı
Boyut 160 X 235

Arapça'da Bağlaçlar YDS-YÖKDİL Çözümlü Alıştırmalar; Örnek Tercümeli Metinlerle Destekli

Elinizdeki kitap Arapça'nın en temel meselelerinden ‘bağlaç görevli edatlar' konusunu okura detaylı bir şekilde sunma iddiasındadır. Eserin oluşumunda Kahire Amerikan Üniversitesince hazırlanan "THE CONNECTORS IN MODERN STANDARD ARABIC" isimli çalışma esas alınmıştır. Ancak Türk okuruna zaman kazandırmak ve hatalı harekelemenin yol açacağı yanlış anlamalara engel olma gayesiyle istisnasız bütün kelimeler harekelenmiştir.
Yine okura kolaylık sağlaması bakımından kitapta geçen kelimelerin Türkçe karşılıkları sonda yer alan bir sözlükte verilmeye çalışılmıştır. Belirli bir ders içerisindeki alıştırmalarla öğrendiği konuları pratize eden okur kitabın sonuna eklediğimiz metinler aracılığıyla öğrendiği bilgileri daha da sağlamlaştırma imkânına kavuşacaktır.
Çalışma bilhassa aktüel Arap dilinin yaygın olarak kullanıldığı kitap, gazete, dergi ve benzeri eserlerde yer alan kompleks cümle yapılarının çözümlenmesi ve anlaşılması safhalarında okur için ufuk açıcı bir rehber olacaktır.
Bu nedenle eserin İlahiyat Fakülteleri ile Arap Dili ve Edebiyatı bölümlerinde okuyan öğrencilere, çeviri işiyle uğraşan mütercimlere ve Arapça'ya bir şekilde ilgi duyan herkese yararlı olacağını ümit etmekteyiz.

Emeği Geçenler

Yazar   : Şener Şahin;Hüseyin Günday

Satış

% 34
indirim
148.50
Liste Fiyatı : 225.00
Kazancınız : 76.50
Miktar :  
Adet
Stokta var

Aynı Gün Kargo   
Stok miktar : 72
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %34 indirim