Detaylar

Kategori Eğitim
Yayıncı Anı Yayıncılık
Liste Fiyatı 175.00
Format Kitap
Barkod 9786051700458
Yayın Tarihi 2018-01-24
Yayın Dili Türkçe
Orjinal Adı Öğretim İlke ve Yöntemleri
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 402
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 160 X 235

Öğretim İlke ve Yöntemleri

Eğitimin en önemli bileşenlerinden birisi öğretimdir. Öğretim ise öğrenme ve öğretme faaliyetlerini kapsayan bir süreçtir. Bu nedenle bu sürecin ilkelere ve bilimsel temellere dayalı sürdürülmesi eğitsel açıdan oldukça önemlidir. Öğretmenlerin ve öğretmen adaylarının öğretim ilke ve yöntemlerine ilişkin sahip olması gereken bilgiler ve altyapı eğitim alanında beklenen başarının da araçlarından birisidir.

Ancak günümüzde teknolojinin eğitimde daha çok kullanılması, uygulama temelli öğretim etkinlikleri, öğrenciyi merkeze alan program anlayışı öğretim ilke ve yöntemlerine farklı bir bakış açısı getirilmesini zorunlu kılmıştır. Bu nedenle kaleme aldığımız bu kitabın siz öğretmenlere ve öğretmen adaylarına öğretimsel faaliyetlerinizde katkı sağlayacağını düşünüyoruz. Kitabın içeriğinin oluşturulması sürecinde Yüksek Öğretim Kurulu'nun ders kuru tanımındaki içeriğe ve Milli Eğitim Bakanlığı'nın öğretime ilişkin hedefleri göz önünde bulundurulmuştur.

Bölümlerde mümkün olduğunca çok uygulama örneklerine yer verilmiş, öğretmenlik mesleğinde sıkça karşılaşılan durumlar dramatize edilmeye çalışılmıştır.

Emeği Geçenler

Yazar   : Kolektif
Editör   : Tuğba Yanpar Yelken;Cenk Akay

Etiketler

Ders Kitapları

Satış

% 14
indirim
150.50
Liste Fiyatı : 175.00
Kazancınız : 24.50
Miktar :  
Adet
Stoklarla sınırlıdır

Aynı Gün Kargo   
Stok miktar : 68
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %14 indirim