Detaylar

Kategori Genel Konular
Yayıncı Çelik Yayınevi
Liste Fiyatı 550.00
Format Kitap
Barkod 9786055457723
Yayın Tarihi 2014-07-01
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 1100
Kapak Sıvama Kapak
Kağıt Şamua
Boyut 170 X 240

Hadislerle Müslümanın Edep ve Ahlakı - El-Edebü'l Müfred

Edep kelimesi, insanın diğer insanlarla olan münâsebetlerinde veya günlük hayatında güzel ahlâk ve vasıflara sahip olması anlamına gelir. Çoğulu, Âdabtır.
Fıkıh ıstılahına göre ise Edep, Hz. Peygamber (sallallahu aleyhi vesellem)in sünnetine uygun olarak yapılan hareketlerdir. Daha geniş ifadesiyle Allahın ve Peygamberin emir ve yasaklarına uygun biçimde hareket etmektir.
İmam Buhârî el-Edebül-Müfred isimli kitabını; Hz. Peygamber (sallallahu aleyhi vesellem)in ahlâkî yaşayış ve emirleri ile ilgili hadislerini derleyerek meydana getirmiştir.
Genel olarak, bir ahlâk ve âdâp kitabı olma niteliğini taşımaktadır.
el-Edebül-Müfred, günümüz İslam dünyasının her yerinde, alimlerin, ilim öğrencilerinin, vâiz ve hatiplerin ve özellikle de edep ve ahlâkla ilgili hadis okumak isteyen hemen her müslümanın adeta bir el kitabı olmuştur.

Bu eser;
Kişiyi; ahirete yöneltecek, İslamî edep kurallarını elde etmesini sağlayacak, insanların gönüllerini kötülük ile çirkinlikten alıkoyacak, vücut organlarının korunup manevî eğrilikleri gidermeyi sağlayacak, hayır ile iyilikleri özendirecek ve kötülük ile çirkinlikleri engelleyecek mahiyetteki hadislerden meydana gelen bir kitap olmayı hedeflemektedir.

Emeği Geçenler

Yazar   : İmam-ı Buhari

Etiketler

Hadis

Satış

% 30
indirim
385.00
Liste Fiyatı : 550.00
Kazancınız : 165.00
Stokta yok
Temin Süresi: 2 Gün
Favorilere Ekle
Ürün Tükendi.