Format Kitap
Barkod 9786059464604
Yayın Tarihi 2019-12-13
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 344
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 135 X 210

Emeği Geçenler :
Yazar   : Hüseyin Kahraman

Âmir eş-Şa'bî, I/VII. asırda bütün İslam coğrafyasının her açısından en karışık bölgesi olan Kûfe'de yaşamıştır. Ama öyle görünüyor ki toplum yaşamının hemen her vechesini içine alan bu karmaşa diğer taraftan olabildiğince zengin bir çeşitlilik ve renk de ortaya koymuştur. Nitekim günümüzde dahî geçerliliğini sürdüren pek çok itikadî ve fıkhî akımın temelleri bu asrın Kûfe'sinde atılmıştır. Şehrin bu havası diğer bütün bireyleri gibi Şa'bî'nin hayatında da önemli roller icra etmiştir. Zira o bir taraftan dönemin en kanlı isyanlarında ciddî roller üstlenirken diğer taraftan valilerin ve hatta halifelerin sohbet arkadaşı ve nihayet ilim meclislerinin en aranan siması, hemen bütün ilim dallarında söz sahibi olmuş bir âlim konumundadır.
Bununla birlikte Şa'bî denilince akla ilk gelen şüphesiz Hadis ilmidir.
Bununla birlikte Şa'bî'nin, Kûfe gibi Ehl-i Rey ile anılan bir şehirde doğup yetişmiş bir hadis âlimi olmak gibi dikkat çekici özelliği daha vardır.
Bununla ilgili olsa gerek Şa'bî'nin çözüm sistemi içinde hadis kadar rey ve kıyasın da yeri vardır. Hatta bazı konularda öyle görüşler ileri sürer ki buralarda Ehl-i Rey bile ona kıyasla muhâfazakâr kalır.

devamını oku..
Etiketler : Yeniler
Bu üründen 4 adet satılmıştır.
% 30
indirim
19.60
Liste Fiyatı : 28.00
Kazancınız : 8.40
Miktar :  
Adet
Stokta var
Aynı Gün Kargo   
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %30 indirim