Detaylar

Kategori Eğitim
Yayıncı Grafiker Yayıncılık
Liste Fiyatı 30.00
Format Kitap
Barkod 9786052233597
Yayın Tarihi 2019-10-05
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 188.Baskı
Sayfa Sayısı 188
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 135 X 210

Dil Öğretiminde Öğretici Yeterlilikleri ve Pedagojik Muhakeme Becerisi

Dil öğreticileri; uygulamanın merkezinde yer alıp program geliştirmeden, ders tasarımına, materyal hazırlamadan onların sınıfta kullanımına ve sınıf yönetimine, ölçme ve değerlendirmeden kuramsal bilgi üretimine kadar geniş bir üretici ve uygulayıcı rol üstlenirler. Dil öğreticilerinin bu rollerine yönelik niteliklerini ve farkındalıklarını geliştirmek, bütün yönleriyle dil öğretimi alanın gelişimi için temel gerekliliktir.

Öğretici eğitimlerinde; dil öğretiminin ve öğreniminin doğası, bu alanlarda üretilen bilgilerin kapsamı ve problematik yönleri üzerinde durarak alanda kuramsal bilgi üretenleri ve uygulayıcıları bu konular üzerinde düşündürmek, yaptıkları/ yapacakları işle ilgili farkındalıklarını geliştirmek elinizdeki kitabın öncelikli amacıdır.

Dil öğretiminin ve öğrenici profili ile öğretme bağlamlarının değişken, dinamik ve karmaşık durumları düşünüldüğünde öğreticilere, her durumda işlerine yarayabilecek reçeteler sunmanın ne kadar verimsiz bir uğraşı olduğu daha iyi anlaşılacaktır.

Dolayısıyla kitap, dil öğretimi alanında çalışanlara ve çalışacak öğretici adaylarına, dilin özelde de Türkçenin nasıl öğretileceğini/öğretildiğini göstermekten çok, dil öğreticisinin neler yaptığı ve yapması gerektiğiyle ilgili bilgilerimize dair çok yönlü bir bakış, bir anlama çabası olarak değerlendirilebilir.

Emeği Geçenler

Yazar   : Mustafa Durmuş

Satış

% 25
indirim
22.50
Liste Fiyatı : 30.00
Kazancınız : 7.50
Stokta yok
Favorilere Ekle
Ürün Tükendi.