Yayıncı : Emin Yayınları
Kategori : Genel Konular
Fiyat: 16.08   Liste Fiyatı : 24.00
% 33 İndirim
Bu üründen 5 adet satılmıştır. 
Favorilere Ekle
Adet
Format : Kitap
Barkod : 9786054487554
Yayın Tarihi : 2013-06-01
Yayın Dili : Türkçe
Baskı Sayısı : 1.Baskı
Sayfa Sayısı : 432
Kapak : Karton
Kağıt : 2.Hamur
Boyut : 135 X 210
Basım Yeri : İstanbul
Hakkında
Yorumlar
Resimler ve Dosyalar
Çalışmamız alanında en kapsamlısı olup girişte verilen basit gramer kuralları ve örnek cümleler sizler için Arapça konuşmanın temelini oluşturacaktır. Tanışma, Yol Sorma, Otelde, Lokantada, Hastanede, Emlak Bürosunda, Ev Kiralama, Hac İbadeti gibi 58 konu başlığıyla sunulan günlük yaşamla alakalı pek çok mekan ve durum için kullanılan konuları içeren diyalog, örnek Arapça-Türkçe cümleler ve ilişkili kelimeler ise kolayca Arapça konuşmanızı sağlayacaktır.
Çalışmamız, ileri düzey Arapçaya ihtiyaç duyacak olanlar için Ticari, Tıbbi, Hukuki, Siyasi, Sayısal, Askeri terimler; Basın, Spor, İnşaat, Otomotiv, İş Bulma, Meslekler, Konfeksiyon, İnşaat terimleri gibi sektörel terimlerle ilişkili kalıp Arapça-Türkçe cümleleri ve Arapça Edatlar ve Örnek Soru Cümleleri ile son bölümde Arapça okunuşuyla birlikte sunulan yaklaşık 3000 kelimelik Türkçe-Arapça Sözlüküde içermektedir..

YAZARLAR HAKKINDA

Turan BÖCEKÇİ

Eylül 1944 yılında Amasya Bağlarüstü Köyü'nde doğdu. İlköğrenimini Samsun'da, hafızlık eğitimini de İstanbul Gaziosmanpaşa Kuran Kursu'nda Hacı Fahri Kiğılı'dan tamamladı. 1962 Şam Emniyet Lisesi'nden, 1969'da Kahire el-Ezher Üniversitesi İslami İlimler, 1970'te Bağdat Üniver-sitesi Arap Dili ve Edebiyatı Fakültelerinden mezun oldu. On yıl kadar DİB. Teşkilatında çeşitli hizmetlerde bulunduktan sonra kurum değiştirerek MEB.'e Bağlı İHL'de Meslek Ders. Öğretmeni olarak görev yaptı. 2003 yılında emekli oldu. Evli ve bir çocuk babasıdır.

Mehmet H. SEÇKİNER

Haziran 1982'de Amasya'da doğdu. İlk öğretim ve lise eğitimini Amasya'da tamamladı. Uludağ Üniv. İlahiyat Fak.'de Lisans eğitimini tamamlayıp Marmara Üniv. İlahiyat Fak.'de İslam Hukuku'ndan Master yaptı. Halen Ondokuzmayıs Üniv. İlahiyat Fak. İslam Hukuku bilim dalında doktora eğitimine ve Amasya Suluova A. İmam-Hatip Lisesi'nde Meslek Der. Öğretmenliğine devam etmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.

Okuyucu Yorumları