Detaylar

Kategori Genel Konular
Yayıncı Emin Yayınları
Liste Fiyatı 95.00
Format Kitap
Barkod 9786054487639
Yayın Tarihi 2014-07-05
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 252
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 135 X 215
Basım Yeri İstanbul

Örnek Metinlerle İhvan-ı Safa ve İbni Sina Felsefesi

İhvân-ı Safâ, onuncu yüzyılda yaşamış, mantıktan matematiğe, fizikten metafiziğe kadar, ansiklopedik nitelikteki risaleleri günümüze kadar ulaşmış bir âlimler topluluğudur. İbn Sînâ da mantıktan tabiat bilimlerine, tıptan felsefe ve din bilimlerine kadar geniş bir alanda eserler vermiş bir filozof prototipidir.

İbn Sînâ, ilim ve felsefe meraklısı olan babasının, evde düzenlediği ilim meclislerinde daha çocukluk döneminde İhvân-ı Safâ Risaleleri ile tanışmış, bu risalelerin -her ne kadar İhvân'ın itikadî görüşlerini benimse-memiş olsa da- İbn Sînâ'nın bilim ve felsefeye yönelmesinde önemli katkısı olmuştur.

Elinizdeki çalışma, iki bölümden oluşmaktadır. Birinci Bölümde İhvân'ın kimliği ve felsefesi hakkında özet bilgilerden sonra İhvân-ı Safâ'dan Tanımlar Risalesi ile varlık ve oluşu, insanın ahlakî boyutunu ele alan felsefe metinlerine, İkinci Bölümde ise İbn Sînâ felsefesini anlatan bir girişten sonra, onun kelâm ve din felsefesi açısından da önem arz eden dört küçük risalesine yer verilmiştir.

Emeği Geçenler

Yazar   : Enver Uysal

Satış

% 34
indirim
62.70
Liste Fiyatı : 95.00
Kazancınız : 32.30
Miktar :  
Adet
Stokta var

Aynı Gün Kargo   
Stok miktar : 300
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %34 indirim