Detaylar

Kategori
Yayıncı Diyanet İşleri Başkanlığı
Liste Fiyatı 350.00
Format Kitap
Barkod 9789751948038
Yayın Tarihi 2016-07-03
Yayın Dili Arapça
Orjinal Adı Kur'an-ı Kerim ( Cami Boy )
Baskı Sayısı 4.Baskı
Sayfa Sayısı 600
Kapak Sıvama Cilt
Kağıt Şamua
Boyut 230 X 330
Basım Yeri istanbul

Kur'an-ı Kerim ( Cami Boy )

Kuran-ı Kerim Hafız Boy-Miklepli -H.Osman

Mühim Not: İki farklı renk seçeneği vardır. Özel bir renk tercihiniz var ise bildirebilirsiniz. Ancak; renkler stoklarla sınırlı olduğu için tercihiniz stoklarda var ise işleme alınacaktır.

Meşhur hattat Kayışzâde Hafız Osman Efendi, Burdur'ludur. Hafızlığını bitirdikten sonra İstanbul'a gelip ilim tahsil etmiştir. Kazasker Mustafa İzzet Efendi'den sülüs ve celi yazısını öğrenip icazet almıştır.
Hayatını Kur'ân-ı Kerîm yazmaya vakf ederek yüz altı Mushaf-ı Şerîf yazmaya muvaffak olmuştur. Yüz yedinci nüshayı yazarken vefat etmiştir. (1894)
Hafız Osman, Mushaf-ı Şerîfi âyet-berkenar diye tabir edilen bir tertib ile yazmıştır. Yani, her sayfayı âyet ile başlatıp yine âyet ile, yani âyeti bölüp diğer sayfaya geçirmeden bitirmiştir.
Kur'ân-ı Kerîm'i ezberlemekte hafızlara kolaylık sağladığı için Mushaf-ı Huffâz da denilmiştir. Günümüzdeki mushaflar bu usul ile yazılmakta ve basılmaktadır.

Fazilet Neşriyat, Kayışzâde Hafız Osman hattı Mushaf-ı Şerîf'i orjinal nüshasından tıpkıbasım olarak yayına hazırlamış, başta tertip, tezhib, baskı ve cilt olmak üzere her aşamada büyük bir itina göstermiştir.

Diyanet İşleri Başkanlığı Mushafları İnceleme Kurulu Başkanlığı'nca incelenip mühürlenmiştir. Muvaffakiyet Allâhü Teâlâ'dandır.

Emeği Geçenler

Yazar   : Kayışzade Hafız Osman

Satış

% 10
indirim
315.00
Liste Fiyatı : 350.00
Kazancınız : 35.00
Miktar :  
Adet
Stokta var

Aynı Gün Kargo   
Stok miktar : 7
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %10 indirim