Detaylar

Kategori Araştırma - İnceleme
Yayıncı Berikan Yayınları
Liste Fiyatı 425.00
Format Kitap
Barkod 9786052030196
Yayın Tarihi 2017-10-17
Yayın Dili Türkçe
Orjinal Adı Dinler Tarihi
Baskı Sayısı 9.Baskı
Sayfa Sayısı 592
Kapak Karton
Kağıt 1.Hamur
Boyut 170 X 240

Dinler Tarihi

Yeryüzünde yedibuçuk milyar civarında insan yaşamaktadır. Bu insanların yaklaşık yedi milyarı şu veya bu dinin mensubudur. Herhangi bir dine mensup olmayanlar ile inancı bilinemeyenlerin oranı genel nüfus içinde oldukça düşüktür. Bu durum; insanoğlu için dinin vazgeçilmez olduğunu/dinsiz insanlar" olsa da "bir toplumun toptan dinsiz olmadığım" ortaya koymaktadır. Bu nedenle dünya nüfusunun büyük çoğunluğunun benimsediği dinleri ve bu dinlere dayalı kültürleri tanımak önem taşımaktadır.
Günümüz teknolojisinin gelişmesi ve internet ortamının/ağ erişimleri¬nin yaygınlaşması; dünyayı küçültmüş, insanların birbiri hakkında bilgi edin¬me yollarını ve imkânlarını artırmıştır. Bu gelişmeye paralel olarak tarihte oldu-ğu gibi günümüzde de vazgeçilmezliğini koruyan din/dinler hakkında bilgi sahibi olma arzusu; her aydın hatta her insan için vazgeçilmez bir gerekli¬lik haline almıştır. Sözkonusu edilen gereklilik, günümüzde bir ilâhiyatçı, bir din görevlisi, bir "din bilgini" ve bir araştırıcı hatta bir diplomat için daha da önem kazanmıştır. Çünkü bir din hakkında konuşup yazmak,yorum ve karşılaş¬tırma yapmak,muhatapla olumlu diyalog kurmak,dışişlerinde ve uluslararası ilişkilerde başarılı olmak; kişinin mensubu olduğu din başta olmak üzere diğer dinleri tanımakla/bilmekle yakından ilgilidir.
Dinleri tanımanın ve bunlara dayalı kültürleri bilmenin yolu da Dinler Tarihi'nden geçmektedir. Zaten Kanunî Sultan Süleyman'ın, Süleymaniye Camiî Vakfiyesi'nde, Süleymaniye Camii imamında aranacak vasıflar arasına, "İslâm'ın yüce gerçeğini ortaya koyabilmesi için Mukayeseli Dinler ve Dinler Tarihini bilecektir" şartını koyması Dinler Tarihinin / Dinler Tarihi kitabının önemi için dikkate değer bir örnek olmalıdır.
Elinizdeki Dinler Tarihi kitabi; genel "din kültürü" ve yeryüzünde yaşa¬yan bütün dinler/İlkel Kabile Dinleri yanında din kabul edilmiş 14 din hakkında genel batlarıyla bilgi vermektedir. Yerilen bu bilgiler; hem insanlararası ilişki¬lerde hem uluslararası ilişkilerde hem diplomaside hem de "Dinlerarası Diya¬logca faydalı olacak/yararlanılacak bilgilerdir.
Özet olarak bu kitap;"Bir kılavuzdur/rehberdir","yol haritasıdır", "dinler ansiklopedisidir" ve kaynak eserdir.

Emeği Geçenler

Yazar   : Abdurrahman Küçük

Satış

% 20
indirim
340.00
Liste Fiyatı : 425.00
Kazancınız : 85.00
Miktar :  
Adet
Stoklarla sınırlıdır

Aynı Gün Kargo   
Stok miktar : 16
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %20 indirim