Yayıncı : Berikan Yayınları
Fiyat: 100.00   Liste Fiyatı : 125.00
% 20 İndirim 
Stokta var   Aynı Gün Kargo   
Favorilere Ekle
Adet
Format : Kitap
Barkod : 9786052030196
Yayın Tarihi : 2017-10-17
Yayın Dili : Türkçe
Baskı Sayısı : 9.Baskı
Sayfa Sayısı : 592
Kapak : Karton
Kağıt : 1.Hamur
Boyut : 170 X 240
Hakkında
Yorumlar
Resimler ve Dosyalar
Yeryüzünde yedibuçuk milyar civarında insan yaşamaktadır. Bu insanların yaklaşık yedi milyarı şu veya bu dinin mensubudur. Herhangi bir dine mensup olmayanlar ile inancı bilinemeyenlerin oranı genel nüfus içinde oldukça düşüktür. Bu durum; insanoğlu için dinin vazgeçilmez olduğunu/dinsiz insanlar olsa da bir toplumun toptan dinsiz olmadığım ortaya koymaktadır. Bu nedenle dünya nüfusunun büyük çoğunluğunun benimsediği dinleri ve bu dinlere dayalı kültürleri tanımak önem taşımaktadır.
Günümüz teknolojisinin gelişmesi ve internet ortamının/ağ erişimleri¬nin yaygınlaşması; dünyayı küçültmüş, insanların birbiri hakkında bilgi edin¬me yollarını ve imkânlarını artırmıştır. Bu gelişmeye paralel olarak tarihte oldu-ğu gibi günümüzde de vazgeçilmezliğini koruyan din/dinler hakkında bilgi sahibi olma arzusu; her aydın hatta her insan için vazgeçilmez bir gerekli¬lik haline almıştır. Sözkonusu edilen gereklilik, günümüzde bir ilâhiyatçı, bir din görevlisi, bir din bilgini ve bir araştırıcı hatta bir diplomat için daha da önem kazanmıştır. Çünkü bir din hakkında konuşup yazmak,yorum ve karşılaş¬tırma yapmak,muhatapla olumlu diyalog kurmak,dışişlerinde ve uluslararası ilişkilerde başarılı olmak; kişinin mensubu olduğu din başta olmak üzere diğer dinleri tanımakla/bilmekle yakından ilgilidir.
Dinleri tanımanın ve bunlara dayalı kültürleri bilmenin yolu da Dinler Tarihi'nden geçmektedir. Zaten Kanunî Sultan Süleyman'ın, Süleymaniye Camiî Vakfiyesi'nde, Süleymaniye Camii imamında aranacak vasıflar arasına, İslâm'ın yüce gerçeğini ortaya koyabilmesi için Mukayeseli Dinler ve Dinler Tarihini bilecektir şartını koyması Dinler Tarihinin / Dinler Tarihi kitabının önemi için dikkate değer bir örnek olmalıdır.
Elinizdeki Dinler Tarihi kitabi; genel din kültürü ve yeryüzünde yaşa¬yan bütün dinler/İlkel Kabile Dinleri yanında din kabul edilmiş 14 din hakkında genel batlarıyla bilgi vermektedir. Yerilen bu bilgiler; hem insanlararası ilişki¬lerde hem uluslararası ilişkilerde hem diplomaside hem de Dinlerarası Diya¬logca faydalı olacak/yararlanılacak bilgilerdir.
Özet olarak bu kitap;Bir kılavuzdur/rehberdir,yol haritasıdır, dinler ansiklopedisidir ve kaynak eserdir.

Okuyucu Yorumları