Detaylar

Kategori Sosyoloji
Yayıncı İnsan Yayınları
Liste Fiyatı 110.00
Format Kitap
Barkod 9789755748030
Yayın Tarihi 2017-01-27
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 6.Baskı
Sayfa Sayısı 672
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 135 X 210

Dijital Çağda Müslüman Kalmak

21. yüzyılda yaşayan faniler olarak nasıl bir dünya ile kuşatılmış olduğumuzun farkında mıyız? Alo fetva hatları, online zekât mecraları, Youtube'dan yayınlanan vaazlar, zikirmatikler, Mescid-i Haram'dan naklen yayınlanan namazlar... Bu yeni teknolojiler, yeni araçlar dinî neşvenin, ilmin, fıkhın, maneviyatın aktarılmasında kullanıldığında, esasında olmakta olan nedir?
İşitmenin yerini görmenin aldığı, görüntünün gerçekten daha gerçekmiş gibi kabul gördüğü bir dünyada ferâseti ve basîreti nasıl kuşanacağız?
Bilgi, mahremiyet, merhamet, mimari... duyusal, zihinsel, davranışsal ve ahlâkî, insana dair hemen her şey, muhatap olduğumuz dijital çağda nasıl bir dönüşüm geçiriyor?
Hayatımıza katılan her teknolojik yenilik, gündelik hayat örgütlenmemizi de zihniyet dünyamızı da dönüştürüyor. Bu değişim ve dönüşümle yüzleşmeden, neyi nasıl yapacağımız konusunda bir netlik hâsıl olması mümkün değil. Bu kitap, karşılaştığınız yakıcı sorunlara çözümler sunmuyor; tasvir olmadan tahlilin, tahlil olmadan da teklifin mümkün olmayacağını hatırda tutmaya çalışarak, okuyucusunu içinde yaşadığı dijital kültürle yüzleşmeye davet ediyor.

Emeği Geçenler

Yazar   : Ziyaüddin Nahşebi

Satış

110.00
Liste Fiyatı : 110.00
Kazancınız : 0.00
Stokta yok
Favorilere Ekle
Ürün Tükendi.