Yayıncı : Emin Yayınları
Kategori :
Fiyat: 30.10   Liste Fiyatı : 43.00
% 30 İndirim
Bu üründen 41 adet satılmıştır. 
Stokta var   Aynı Gün Kargo   
Favorilere Ekle
Adet
Format : Kitap
Barkod : 9786054487899
Yayın Tarihi : 0000-00-00
Sayfa Sayısı : 200
Boyut : 135 X 210
Hakkında
Yorumlar
Resimler ve Dosyalar
Tecvid âlimleri “Kendilerine kitap verdiğimiz kimseler onu, hakkını gözeterek okurlar. (Bakara, 2/121)” ayetinde geçen kıraatın hakkını hüsnü’l edâ, ve’l-amelü bi’l muktedâ şeklinde özetlemişlerdir. Ünlü kıraat âlimlerinden İbnü’l-Cezerî “Tecvid kaidelerini öğrenmek, Kur’an okuyan herkese farzdır. Kim, Kur’an’ı tecvîdsiz okursa günahkâr olur. Çünkü Allah (c.c.) Kur’an’ı tecvîd ile indirmiş ve bize kadar böyle gelmiştir” diyerek konunun önemine dikkat çekmiştir.
Tecvidin teorisi tecvid kitaplarından, pratiği ise ehlinden (fem-i muhsin) öğrenilir. İşte, ilahiyat fakültelerinde, imam-hatip liselerinde ve Kur’an kurslarında okuyan öğrencilerimizin tecvid ile ilgili teorik bilgileri kolayca öğrenebilmeleri için hazırlanmış olan bu kitap alanında yazılmış diğer kitaplarda yer almayan birçok konuyu içermektedir.
Muhtevasının zenginliğine karşın, öğretimde pedegojik usullere bağlı kalınarak oldukça muhtasar-müfid bir yöntem takip edilerek hazırlanmış olup, konuların örneklendirilmesinde yer yer tablolar da kullanılmıştır. Bu özelliklerinin yanı sıra, öğrencilerin kolayca taşıyabilecekleri ebatta olup, her zaman için pratik bir başvuru kitabı niteliği taşımaktadır.

Okuyucu Yorumları