Yazar : Komisyon
Yayıncı : Akdem Yayınları
Kategori : Genel
Fiyat: 80.00   Liste Fiyatı : 100.00
Temin Süresi : 3 Gün % 20 İndirim 
Favorilere Ekle
Adet
Format : Kitap
Barkod : 9789960986105
Yayın Tarihi : 2014-09-30
Yayın Dili : Arapça
Baskı Sayısı : 3.Baskı
Sayfa Sayısı : 143
Kapak : Karton
Kağıt : Kuşe
Boyut : 210 X 280
Hakkında
Yorumlar
Resimler ve Dosyalar
Merkezi Suudi Arabistanın başkenti Riyadda bulunan ve faaliyet alanı, Dil Öğretim Programları hazırlamak olan, Dünyaca ünlü Menahicul-Alemiyye adlı kuruluşun yayımlamış olduğu TEALLEM EL-ARABİYYE kitap seti, kreş ve Anaokulundan Üniversite seviyesine kadar, Ana Dili Arapça olmayanlara Arapça öğretimini esas almaktadır. Aralarında, hayatının kırk yılını bu sahada hizmete hasretmiş dil eğitimcilerinin de yer aldığı uzman bir kadro tarafından 8 yıllık bir çalışmanın ürünü olarak hazırlanan ve sürekli geliştirilen bu set, gerek ihtiva ettiği içerik, gerekbenimsediği modern metotlar, gerekse de baskı kalitesi ve ilave eğitim materyalleriyle (CD, çalışma kitabı, kelime kartelâları, öğretmen kitabı, öğretim afişleri), başta ABD, Avrupa ve Uzak Doğu Asya ülkeleri olmak üzere Dünyanın birçok yerinde ilgiyle karşılanmış bir Arapça Öğretim Setidir.
Teallem El-Arabiyye kitap seti, her bir öğretim yılı için iki adet (birinci ve ikinci dönem), öğrenci kitabı, iki adet çalışma kitabı, iki adet öğretmen kitabı ve öğrenci ve öğretmen kitaplarına ait CDlerden oluşmaktadır.
Serinin; Ortaöğretim ve üniversite aşamasındakilere Arapça Öğretimi için tasarlanmış olan bölümü (yukarıda zikredilen tasnif esasına uygun olarak) 1. sınıftan 12. sınıfa kadardır. Ayrıca, buna ilave olarak okul öncesi yaş grubuna yönelik Ravda (kreş) ve Temhidi (anaokulu) bölümleri bulunmaktadır.
Akdem Yayınları olarak, Türkiyede tek yetkili dağıtım hakkına sahip olduğumuz Menahicül-Alemiyyenin yayın yelpazesi bunlarla da sınırlı değildir. Kurum, aynı zamanda yayınlarını İngilizce olarak da hazırlamaktadır. Buna ilaveten, Dil öğretiminde çok önemli bir fonksiyona sahip olduğu kabul edilen kıssalarla dil öğretimi metoduna yönelik olarak da kitaplar yayınlamaktadır.

Okuyucu Yorumları