X

Yazar : Ünsal Çalık
Yayıncı : Emin Yayınları
Fiyat: 21.78   Liste Fiyatı : 32.50
% 33 İndirim
Bu üründen 1 adet satılmıştır. 
Favorilere Ekle
Adet
Etiketler : Yeniler
Format : Kitap
Barkod : 9786059464208
Yayın Tarihi : 2018-04-28
Yayın Dili : Türkçe
Baskı Sayısı : 1.Baskı
Sayfa Sayısı : 576
Kapak : Karton
Kağıt : 2.Hamur
Boyut : 135 X 210
Hakkında
Yorumlar
Resimler ve Dosyalar
Tarihi, kültürel ve sosyal dokusu ile Anadolu'nun en ilgi çeken kadim şehirlerinden olan bu şehir hakkında birçok araştırmalar bulunmaktadır.
Bu çalışmalardan yayınlananların çoğu folklorik denemeler olup, nicelik olarak da kısıtlı oldukları ve birçoğu da Üniversite tezi aşamasında kaldığı bilinmektedir.
Anılan çalışmalara katkıda bulunmak, yönlendirmek, yeni araştırmalar ve araştırmacılar için bir kaynak eser çıkarma kaygısı ile yazarımız emekli öğretmen Sayın Ünsal Çalık hocamızın yılları bulan özverili ve titiz araştırmaları, belgeleri, fotoğrafları bu kitapla gün ışığına çıktığı inancındayız.
Tamamı yazılı belgelere dayalı bu eserle Şebinkarahisar'ın tarihi kültürel ekonomik ve sosyal dokusunun, gerek akademik çevreler, gerekse meraklılarınca daha anlaşılır daha ilgi çekici olmasına çaba sarf edildiği görülür. Ayrıca bu çalışmanın; yörenin turizm geleceğine ve yapılacak olan çalışmalara katkılar sağlayacağı da bir gerçektir.
Bu araştırmanın birçok konuda yeni ve oldukça şaşırtıcı bilgileri içerdiği de bir gerçektir. Çünkü belgeler özenle seçilmiş ve yazarımızca derlendiği görülmektedir.
Gereken ilgi ve eleştiriyi alacağını umduğumuz bu eserin okuyucu ile buluşmasından mutlu ve gururluyuz.

Okuyucu Yorumları