X

Yayıncı : Emin Yayınları
Fiyat: 17.16   Liste Fiyatı : 26.00
% 34 İndirim 
Stokta var   Aynı Gün Kargo   
Favorilere Ekle
Adet
Etiketler : Arapça Kitaplar
Format : Kitap
Barkod : 9786054487035
Yayın Tarihi : 2019-06-04
Yayın Dili : Türkçe
Baskı Sayısı : 3.Baskı
Sayfa Sayısı : 92
Kapak : Karton
Kağıt : Kuşe
Boyut : 85 X 125
Basım Yeri : Bursa
Hakkında
Yorumlar
Resimler ve Dosyalar
Arap dilinin iki ana branşından biri olan Sarfın, üzerinde en çok yoğunlaştığı alan fiiller ve bunların çekimleridir. Bunun sebebi ortadadır: Fiiller, isimlere nispeten öğrenilmesi/öğretilmesi daha çok emek, dikkat ve süreklilik isteyen çetrefilli bir çalışma sahasıdır. İşte, elinizdeki bu kartelanın hazırlanma amacı, Arapçaya gönül veren dostlara, bu süreçte, Sarf Biliminin en netâmeli ve karmaşık olduğu düşünülen fiil çekimleri noktasında yardımcı olmaktır.

Kartela [1]: Üç harften oluşan (sülâsî) mücerred fiillerle, dört harften oluşan (rubâî) mücerred fiillerin; Mâzî mâlum, Muzârî mâlum, Emir, Mâzî meçhûl, Muzârî meçhûl, İsm-i fâil, İsm-i mefûl, Mastar ve ilgili bâbın örnek çekimlerini aksâm-ı seba çerçevesinde ele almaktadır.
Kartela [2]: Sülâsî (üç harfli) fiiller üzerine 1, 2 ve 3 harf; Rubâî (dört harfli) fiiller üzerine ise 1 ve 2 harf ilavesiyle elde edilen bapların Mâzî mâlum, Muzârî mâlum, Emir, Mâzî meçhûl, Muzârî meçhûl, İsm-i fâil, İsm-i mefûl, Mastar ve ilgili bâbın örnek çekimlerini aksâm-ı seba çerçevesinde ele almaktadır.

NEDEN BU KARTELA?
Herbir fiil babı için özel bir sayfanın tahsis edilip dahil oldukları türlere göre farklı renklerdeki sayfalara basılmaları
Tablolarda şahıs sayısını ve cinsiyetini belirtmek üzere orijinal simge ve ikonların kullanılması
Avuç içine sığabilecek şekilde son derece portatif bir ebatta tasarlanması
Su geçirmez selefon kaplama sayesinde sayfalara sağlamlık ve dayanıklılık kazandırılması
ve nihayet
Sayfaların gövdeye iki halka yardımı ile tutturularak pratik bir kullanım ve çevirim imkanının sağlanması gibi özellikleri dolayısıyla Arapça öğrenenlerin fiil çekiminde karşılaştıkları güçlükler neredeyse tümüyle ortadan kaldırılmıştır.
Bütün bu yönleriyle Kartela [1] ve Kartela [2] sadece içerdiği bilgilerin sağlamlığı bakımından değil; şekil, dizayn, takip zevki ve kullanım kolaylığı itibariyle de Arapçaya gönül verenlerin ellerinden düşüremeyeceği pratik ve avantajlarla dolu bir ders materyalidir.

Okuyucu Yorumları