Format Kitap
Barkod 9789756434307
Yayın Tarihi 2011-11-01
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 160
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 135 X 215
Basım Yeri İstanbul

Ortaöğretim öğrencileri için hazırlanan bu eser giriş ve dört bölümden oluşmaktadır. Girişte İslâm tarihinin mahiyeti üzerinde duruluyor, daha sonra bu ilmin doğuşu ve yazılışı ile kaynakları hakkında özet bilgiler sunuluyor.
Kitabın birinci bölümünde Arabistan ve Araplar tanıtılıyor. Burada İslâm öncesi Arap hayatı hakkında kısa malumat veriliyor. Çalışmanın ikinci bölümü Hz. Peygamber'in (sav) risâleti öncesindeki hayatına ayrılmış. Bu kısımda genel hatlarıyla Peygamberimiz (sav)'in doğumu, çocukluğu, gençliği, ticaret hayatı ve evliliği üzerinde duruluyor.
Üçüncü bölüm Risâletin Mekke Dönemi başlığı ile sunuluyor. Bu bölümde Hz. Peygamber'in (sav) tebliğ görevini üstlenmesi, ilk Müslümanlar, Mekke müşriklerinin onlara karşı faaliyetleri ve Hz. Peygamber'in (sav) dine davet çabaları hakkında bilgiler veriliyor.
Kitabın dördüncü bölümünde yeni bir toplum oluşturma faaliyetinin tamamlanmasının ardından Hz. Peygamber'in (sav) sırasıyla Mekke müşrikleriyle, diğer müşrik Araplarla, Yahûdîlerle, Hıristiyanlarla ilişkileri ayrı başlıklar halinde inceleniyor. Daha sonra da Arap Yarımadasında siyasî birliğin sağlanmasının işareti kabul edilen Elçiler Yılı faaliyetlerinden bahsediliyor. Kitap, Veda Haccı ve Hutbesi ile Hz. Peygamber'in (sav) vefatıyla son buluyor.

devamını oku..
Etiketler : İndirimdekiler
Kategori : Genel Konular
% 50
indirim
4.86
Liste Fiyatı : 9.72
Kazancınız : 4.86
Miktar :  
Adet
Stoklarla sınırlıdır
Aynı Gün Kargo   
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %50 indirim