X

Yayıncı : Emin Yayınları
Fiyat: 13.13 TL   Liste Fiyatı : 18.75 TL
Ürün Satışta. % 30 İndirim
Adet
Barkod-ISBN : 9786054487042
Yayın Tarihi : 2013-06-05
Yayın Dili : Arapça
Orjinal Adı : ARAPÇA MEZÎD FİİLLER ÇEKİM TABLOLARI (KARTELA-2) Aksam-ı Seb'aya Göre
Baskı Sayısı : 2.Baskı
Sayfa Sayısı : 174
Kapak : Karton
Kağıt : 2.Hamur
Boyut : 90 X 130
Basım Yeri : Bursa
Hakkında
Yorumlar
Resimler ve Dosyalar
Arap dilinin iki ana branşından biri olan Sarf’ın, üzerinde en çok yoğunlaştığı alan fiiller ve bunların çekimleridir. Bunun sebebi ortadadır: Fiiller, isimlere nispeten öğrenilmesi/öğretilmesi daha çok emek, dikkat ve süreklilik isteyen çetrefilli bir çalışma sahasıdır. İşte, elinizdeki bu kartelanın hazırlanma amacı, Arapça’ya gönül veren dostlara, bu süreçte, Sarf Biliminin en netâmeli ve karmaşık olduğu düşünülen fiil çekimleri noktasında yardımcı olmaktır.

Kartela [1]: Üç harften oluşan (sülâsî) mücerred fiillerle, dört harften oluşan (rubâî) mücerred fiillerin; Mâzî mâlum, Muzârî mâlum, Emir, Mâzî meçhûl, Muzârî meçhûl, İsm-i fâil, İsm-i mef’ûl, Mastar ve ilgili bâbın örnek çekimlerini aksâm-ı seba çerçevesinde ele almaktadır.
Kartela [2]: Sülâsî (üç harfli) fiiller üzerine 1, 2 ve 3 harf; Rubâî (dört harfli) fiiller üzerine ise 1 ve 2 harf ilavesiyle elde edilen bapların Mâzî mâlum, Muzârî mâlum, Emir, Mâzî meçhûl, Muzârî meçhûl, İsm-i fâil, İsm-i mef’ûl, Mastar ve ilgili bâbın örnek çekimlerini aksâm-ı seba çerçevesinde ele almaktadır.

NEDEN BU KARTELA?
 Herbir fiil babı için özel bir sayfanın tahsis edilip dahil oldukları türlere göre farklı renklerdeki sayfalara basılmaları
 Tablolarda şahıs sayısını ve cinsiyetini belirtmek üzere orijinal simge ve ikonların kullanılması
 Avuç içine sığabilecek şekilde son derece portatif bir ebatta tasarlanması
 Su geçirmez selefon kaplama sayesinde sayfalara sağlamlık ve dayanıklılık kazandırılması
ve nihayet
 Sayfaların gövdeye iki halka yardımı ile tutturularak pratik bir kullanım ve çevirim imkanının sağlanması gibi özellikleri dolayısıyla Arapça öğrenenlerin fiil çekiminde karşılaştıkları güçlükler neredeyse tümüyle ortadan kaldırılmıştır.
Bütün bu yönleriyle Kartela [1] ve Kartela [2] sadece içerdiği bilgilerin sağlamlığı bakımından değil; şekil, dizayn, takip zevki ve kullanım kolaylığı itibariyle de Arapça’ya gönül verenlerin ellerinden düşüremeyeceği pratik ve avantajlarla dolu bir ders materyalidir.

Okuyucu Yorumları