Yayıncı : Otto Yayınları
Kategori : Fıkıh - İlmihal
Fiyat: 33.00   Liste Fiyatı : 44.00
% 25 İndirim 
Stokta yok
Favorilere Ekle
Format : Kitap
Barkod : 9786055932428
Yayın Tarihi : 2015-06-22
Yayın Dili : Türkçe
Baskı Sayısı : 3.Baskı
Sayfa Sayısı : 488
Kapak : Ciltli
Kağıt : 2.Hamur
Boyut : 165 X 245
Hakkında
Yorumlar
Resimler ve Dosyalar
Zor Zamanların İlmihali

Ahir Zaman İlmihali, Ahir Zaman Müslümanlarının sorunlarını çözme çabasının bir ürünüdür. Bu nedenle bugünün Müslümanının hayatında artık yer edinmeyen hususlar ele alınmamıştır.

Günümüzde daha önceki Müslümanların yaşamadığı birtakım yeni sorunlarla karşı karşıyayız.

Bu sorunların çözümünü İslamı anlatmak için ele alınan birçok eserde bulmak mümkün değil.

Bu ilmihal, içinde bulunduğumuz zor zamanda yaşanabilir ve sürdürülebilir bir Müslümanlıkla okurlarını tanıştırmayı amaçlamaktadır.

Geçen yüzyılda yeni sorunlarla karşılaşan Müslümanlar, sorunları aşmaya dönük çeşitli çözüm önerilerini de ortaya koydular. Bu eser, çağdaş İslam düşüncesinin bugün geldiği noktayı da okurlarına aktarmaktadır. Bu çerçevede, çağdaş İslam düşüncesinin ürünü olan çeşitli eserlerden ve bilimsel araştırmalardan ilham alınmış ve yararlanılmıştır.

Eser, İslami bilgi kaynakları sıralaması uyarınca Kuranı ilk ve en üst düzey kaynak kabul ederek Kuran merkezli bir bakış açısıyla kaleme alınmıştır. İkinci sırada yer alan Sünnet ise, asırlardan beri Müslümanlığımız içerisinde fiilen yaşanmak suretiyle sürdürülmekte olan fiilî mütevatir Sünnetlerin devam ettirilmesi şeklinde ele alınmıştır.

Ülkemizde yaygın ve egemen olan geleneksel uygulamalar göz önüne alınmakla birlikte, eser herhangi bir mezhep veya meşrep esas alınarak kaleme alınmamıştır. Çeşitli görüş farklılıkları, ilgili sayfalarda küçük notlar hâlinde verilmiştir.

Bu ilmihal, klasik İlmihal geleneğinde bir kırılma noktası olma ve İslamı bütün insanlık için kurtuluş ümidi olarak takdim edebilme idealinin ürünüdür.

Okuyucu Yorumları